MARIN Alpine Trail 7, zelená/čierna/oranžová

Kód: 67/M
Novinka
Značka: MARIN
2 799 €
Skladom
Variant

MARIN Alpine Trail 7 je rodina trailových bicyklov s dvojitým odpružením, kvalitným rámom a dobrou poloprofesionálnou výbavou. Bicykel je určený na aktívnu jazdu v lesoch a horskej krajine, ale je vhodný aj na cestovanie po miestnych parkoch a rozbitých mestských uliciach.

Detailné informácie

Aktuálne ceny a dostupnosť
Aktuálne ceny a dostupnosť
Ceny aktualizujeme pravidelne
Doručenie po celom Slovensku
Doručenie po celom Slovensku
Osobný odber v Pezinku
Záruka | Vrátenie tovaru | Výmena tovaru
Záruka | Výmena tovaru
Vrátenie tovaru

Podrobný popis

RÁM: Series 4 6061 Aluminum Frame, 29” Wheels, 150mm Travel MultiTrac Suspension Platform, Internal Dropper Post and Rear Derailleur Routing, Chainstay Mounted Post Mount Disc Brake, 148x12mm Boost Thru- Axle, 73mm Threaded BB w/ ISCG05 Tabs
VIDLICA: RockShox Yari RC, 29”, 160mm of Travel, Air Sprung, Debonair, Compression and Rebound Adjustment, Fast Black Stanchions, 110x15mm Maxle Stealth, 42mm Offset
TLMIČ: Rock Shox Deluxe Select + RT, Debonair Air Spring, 2 Position Compression and Rebound Adjustment, 205x65mm, Trunnion Upper Mount, 25mmxM8 Lower Mount
RÁFKY: Marin, Double Wall Alloy, 29mm Inner, Pinned Joint, Disc Specific, 32H, Tubeless Compatible
ZADNÝ NÁBOJ: Shimano HB-MT410B, 148x12mm, Disc, Microspline Freehub Body
PREDNÝ NÁBOJ: Shimano HF-MT410B, 110x15mm, Disc
ŠPICE: 14g Black Stainless Steel
PLÁŠTE / DUŠE: Vee Tire Flow Snap, 29x2.6”, Tackee Compound, 72 TPI, Tubeless Compatible
ZADNÝ MENIČ: Shimano Deore SGS, Shadow Plus, Direct Attachment, 12-Speed
RADIACE PÁČKY: Shimano Deore, 12-Speed, SL-6100-IR
KĽUKY S PREVODNÍKMI: FSA Comet Heavy Duty, Modular 1x, 32T Direct Mount Chainring, MegaTooth Technology, Boost Spacing
STREDOVÉ ZLOŽENIE: External Sealed Cartridge Bearing
REŤAZ: KMC X-12 Silver and Black
KAZETA: Shimano, Deore 12-Speed, 10-51T
BRZDY PREDNÉ: Shimano BR-MT420, 4-Piston Hydraulic Disc Brake, 203mm Rotor
BRZDY ZADNÉ: Shimano BR-MT420, 4-Piston Hydraulic Disc Brake, 180mm Rotor
BRZDOVÉ PÁKY: Shimano BL-M4100, I-Spec EV Compatible
RIADÍTKA: Marin Mini-Riser, 6061 Double Butted Aluminum, 780mm Width, 28mm Rise, 5º Up, 9º Back
PREDSTAVEC: Marin 3D Forged Alloy, 35mm
MADLÁ: Marin Single Clamp Locking
HLAVOVÉ ZLOŽENIE: FSA No 57E, Semi-Sealed Cartridge Bearings, 1 1/8" x 1 1/2”
SEDLOVKA: TranzX, YSP23JL, 1x Remote, Size S 125mm Travel, Size M and L 150mm Travel, Size XL 175mm Travel, 30.9mm
SEDLO: Marin Speed Concept

Marin je jednou z najstarších spoločností v oblasti horských bicyklov. Spoločnosť Marin Bikes vie o horských bicykloch veľa a ponúka kvalitné dvojsedadlové bicykle, ktoré dobre konkurujú vo svojej triede.

Stavebné vlastnosti


Bicykel má technologicky vyspelý hliníkový rám vyrobený podľa moderných štandardov s použitím trojitého odpaľovania a hydroformovania. Kvalitné zvárané švy a kvalitné lakovanie sú na patričnej úrovni, ako sa na Marin patrí. Bicykel je maximálne tuhý vďaka priechodným osiam Boost: štandardná os zadného kolesa je 148x12 mm, predného kolesa 110x15 mm.

Zúžená riadiaca hlavica zabezpečuje dodatočnú tuhosť prednej časti rámu a presnejšie riadenie. Vedenie káblov je elegantne integrované vo vnútri rámu, ale má ľahký prístup na údržbu. Mäkké pogumované podložky na spodnom pere a pod spodnou trubkou hlavného trojuholníka znižujú hluk od reťaze a chránia rám pred možným poškodením, ku ktorému nevyhnutne dochádza počas aktívnej jazdy.

Vďaka kratšiemu zadnému trojuholníku a ostrému uhlu natočenia 65,5° stupňa je bicykel schopný v stúpaniach a istý v prudkých zjazdoch. Znížená horná rámová trubka (znížený standover) poskytuje jazdcovi viac priestoru na manévrovanie.

MARIN Alpine Trail 7 pozastavenie

♦ Zdvih zadného odpruženia je 160 mm a zdvih vidlice 150 mm. Systém zadného odpruženia MultiTrac je klasická pseudo-štvorpáčková konštrukcia, ktorá bola rokmi zdokonaľovaná a osvedčila sa. Odpruženie je citlivé na malých nerovnostiach a zároveň dobre zvláda veľké nerovnosti. Všetky čapy majú kvalitné ložiská s dobrou ochranou proti nečistotám. Spodné perá majú asymetrickú konštrukciu, ktorá zvyšuje bočnú tuhosť zadného trojuholníka a poskytuje dostatočný priestor v blate pre koleso so širokými gumami.

♦ Zadné odpruženie má zdvih 160 mm a je ovládané vzduchovo-olejovým tlmičom Rock Shox Deluxe. Zadný tlmič sa pohybuje spolu so systémom, čím poskytuje mäkké a efektívne šliapanie bez zbytočného kolísania. Tlmič má páku na uzamknutie a reguláciu rýchlosti odskoku. S trochou hry s nastavením tlaku v komore a odskoku určite nájdete svoju ideálnu polohu.

♦ O tlmenie predných nárazov sa stará známa vidlica RockShox Yari RC so 150 mm zdvihom a hrubými 34 mm hliníkovými nohami. Ide o celkom dobrú vidlicu, ktorá vydrží veľké nárazy a má dobrú citlivosť na malé nerovnosti. V ľavej nohe vidlice sa nachádza vzduchová komora, pomocou ktorej možno bicykel jemne vyladiť podľa štýlu jazdy a hmotnosti jazdca. V pravej nohe sa nachádza olejová kazeta s funkciou uzamykania a Rebound.

Komponenty dvojzávesového bicykla MARIN Alpine Trail 7

♦ Bicykel je vybavený 12-rýchlostným pohonom Shimano Deore. Ide o cenovo najdostupnejší systém 1x12 jednoprevodníkov od japonská značky Shimano. So systémom Shimano Deore získate zadnú prehadzovačku s veľkou kazetou s rozsahom 10-51T, jednoprehadzovačku, prehľadné ovládanie jedným prstom a možnosť zdolávať aj tie najstrmšie kopce, ktoré vám prídu do cesty.

♦ Brzdový systém využíva hydrauliku Shimano MT-420 s kotuámi 203-180 mm vpredu a vzadu. Tieto brzdy nie sú najvýkonnejšie vo svojej triede, ale sú dobré na každodenné používanie.

♦ Na rýchlu a istú jazdu sú namontované pneumatiky Vee Tire Flow Snap, 29x2.6”, ktoré sú skvelé na mokrom aj suchom povrchu.

♦ Široké 780 mm riadidlá a krátky 35 mm predstavec sú skvelé na jazdu po technicky náročných trailoch, poskytujú jazdcovi istotu a pohodlné nosenie. Sedlo má športový anatomický dizajn a kvalitnú konštrukciu.

Pre koho je tento bicykel určený?


MARIN Alpine Trail 7 (2024) je dobre navrhnutý bicykel s dvomi odpruženiami od jedného z najskúsenejších výrobcov, takže bicykel poteší vynikajúcou ovládateľnosťou a schopnosťou ľahko zvládnuť aj ten najťažší terén. Alpine Trail 7 je ideálny pre tých, ktorí hľadajú svoj prvý bicykel s dvomi odpruženiami, a pre tých, ktorí chcú jazdiť len pre zábavu na horských cestách a rôznych trailoch. S týmto dvojsedadlovým bicyklom budete mať možnosť zlepšiť svoje jazdecké zručnosti v cross country, pretože má všetky atribúty skutočného pretekárskeho bicykla.

Dodatočné parametre

Kategória: Horské Bicykle - Hardtail
Záruka: 2 roky